perjantai 21. joulukuuta 2012

Victor Barsokevitschin syntymästä 150 vuotta


Alkuvuonna tulee täyteen Victor Barsokevitschin syntymästä 150 vuotta ja kuolemasta 80 vuotta. VB-valokuvakeskus uudistaa juhlavuoden kunniaksi toimintojaan mm. siten, että näyttelytiloja käytetään nyt uudella tavalla. Päänäyttelytila on 4 huonetta ja 5. huone eli ns. ateljee on varattavissa joustavasti läpi vuoden niin että lyhin aika on 2 viikkoa. Katso tarkemmat tiedot VB-keskuksen nettisivuilta!

VB-valokuvakeskus käynnistää myös koulutustoiminnan eli he ryhtyvät  järjestämään valokuvaukseen liittyviä kursseja – edulliseen hintaan. Tulossa on niin digikuvauksen perusteita kuin myös Photoshop-työpajoja. Seuraa valokuvakeskuksen nettisivuja! VB-seuran jäsenmäärä on myös kasvanut ilahduttavasti jo 236:een. Liity sinäkin mukaan!

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti