keskiviikko 10. huhtikuuta 2013

VB-seuralle uusi hallitus


Victor Barsokevitsch –Seura on saanut uuden hallituksen


Victor Barsokevitsch -Seura ry:n uusi hallitus on järjestäytynyt ja pitänyt ensimmäisen kokouksensa.
Hallituksen uusi puheenjohtaja on toimituspäällikkö Jussi Tuovinen, varapuheenjohtajaksi valittiin artikkelitoimittaja Seppo Kononen. Hallituksen jäseniä ovat valokuvaaja Heikki Puustinen, valokuvaaja Laura White, tiedottaja Maija Voutilainen ja lehtori Jouko Kivimäki. Varajäseniä ovat opiskelija Riikka Parviainen ja toimittaja-valokuvaaja Ulla Kenttä-Kohtala. Seuran sihteerinä jatkaa hallintonotaari Aune Sirén, joka myös kutsuttiin maaliskuussa pidetyssä vuosikokouksessa kunniajäseneksi kiitoksena vuosikausien ansiokkaasta toiminnasta seuran hyväksi. Hallituksen teknisenä sihteerinä jatkaa VB-valokuvakeskuksen hallintojohtaja Merja Marin. Uusi hallitus on tarttunut innolla työhönsä ja ottanut tärkeimmäksi tehtäväkseen seuran talouden tasapainottamisen.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti