perjantai 16. elokuuta 2013

Juuri nyt (lue tarkasti)

¤ SKsL:n teemanäyttely “Ihminen” ja piirikilpailu

¤ Suomen Kameraseurojen Liiton teemanäyttely “Ihminen” kutsuu sekä vedostettuja että digitaalisia valokuvia. Lue lisää kisasta täältä.

Kuopion Kameraseuran kimppatulostustarjouksen kautta saat omat "Ihminen "-kuvasi helpoiten seuramme yhteislähteykseen. Laita viestiä 29.8.mennessä Petteri Mussalolle-> mup(at)iki.fi halukkuudestasi osallistua kuvakisaan.  Kuopion Kameraseura maksaa jäsentensä max 8 kuvan osallistumismaksut ja lähettää kuvat näyttelyyn yhteislähetyksenä.

Samalla voit tulostaa Pohjois-Savon Kameraseurojen piirikilpailuun lähetettävät vedoksesi (kuvat voivat olla samoja/osin samoja). Myös piirikilpailuun voi lähettää digitaalisia kuvia. Piirikilpailusta lisää täällä.

Aiemmin palkittuja kuvia täällä.

Seuracupin 2013 kuvat on nyt valittu. Saimme kuvia 20 eri kuvaajalta - hienoa!

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti