perjantai 9. elokuuta 2013

Muotia kuvaamaan

Eeva Karhunen at lost factory (kuva J-P Korpi-Vartiainen)
¤ Fashion Unit järjestää Suomen huippumuodin suurkatselmuksen Kuopiossa pe-la 6.-7.9.2013. Kuopion Kameraseuran jäsenillä on erinomainen tilaisuus osallistua tähän muotitapahtumaan kuvaajina. Tarkoituksena on, että kussakin yksittäisessä tapahtumassa olisi vähintään kaksi seuramme jäsentä siten, että toinen kuvaajista olisi kokeneempi ja hänen mukanaan olisi 1-2 valokuvaamista vasta aloittelevaa / hiljattain aloittanutta kuvaajaa. Kyse on siis ennen kaikkea opetustilaisuuksista. Fashion Unit maksaa yhteistyöstä korvauksen, joka käytetään Digifotomaratonin palkintoihin.

Muotipäivät järjestetään Kuopion keskustan kauppakeskuksissa sekä torille rakennettavalla Catwalk-lavalla.

Kuvat (min 7 kuvaa/yksittäinen tilaisuus) ladataan oheiseen Flickr-galleriaan ma 9.9.2013 mennessä nimeämällä kuvat FU-KUOPIO-XX-kuvaajan-nimi, missä XX = tilaisuuden numero (excel-taulukosta).

Haluatko mukaan muodin kuvaajaksi? 

Ilmoittaudu tästä tai suoraan minulle jpkorpi(at)gmail.com  - tilaisuuksia on kaikkiaan parisenkymmentä. Nopeat elävät.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti