keskiviikko 14. elokuuta 2013

Lähetä oma tilauksesi nyt !


¤ Vedosta nyt kuviasi syksyn valokuvakilpailuihin ja vaikkapa rakkaallesi lahjaksi (8 isoa 40x50cm kokoistakuvaa 39 eur)

¤ Kuopion Kameraseura ry tarjoaa jäsenilleen laadukkaita 40 x 50 cm vedoksia kimppatulostushintaan. Erityisesti haluaisimme sinun vedostuttavan parhampia valokuviasi Suomen Kameraseurojen Liiton syksyiseen "Ihminen" -teemanäyttelyyn sekä Pohjois-Savon kameraseurojen piirikilpailuihin, joiden kummankin deadline on jo 6.9.2013.  Toki muitakin kuvia voi vedostuttaa ja voit teettää samalla useampia kahdeksan kuvan sarjoja.

Tarjolla on myös pienempiä 32 x 45 cm kokoisia vedoksia 19 eur/8 kuvaa -hintaan.

Jos haluat mukaan kimppatulostukseen, laita siitä viestiä jpkorpi(at)gmail.com ja kerro samalla, kuinka monta sarjaa haluat tulostella.

Vedokset työstetään Kopijyvän isolla painokoneella laadukkaalle paksulle (esim. 225-250 g/m2) paperille. Kopijyvän erikoishinta kameraseuralaisille on 39 eur/8 kuvaa (isot kuvat) ja 19 eur/8 kuvaa (pienemmät kuvat). Kuvien reunoille jätetään "paspismainen" alue, joten kuviasi ei tarvitse enää paspistaa erikseen (tästä kuopiolaiset liikkeet perivät noin 8-10 eur/kuva).

Kimppatulostuksella saamme seuran näkyvyyden ulospäin mahdollisimman yhteneväiseksi. Vedoksia tullaan tarvitsemaan erityisesti vuonna 2014 järjestettävissä 60-vuotisjuhlanäyttelyissä.

Valitse omat vedostettavat kuvasi 8 kappaleen sarjoissa 25.8.2013 mennessä ja maksa 39 eur/kustakin sarjasta Kameraseuran tilille FI93 5600 0520 4314 80 - OKOYFIHH.

Kuvien latausosoite täällä.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti