tiistai 4. helmikuuta 2014

Vuosinäyttelytoimikunnan ja Minnanpäivät -kokoukset keskiviikkona

Vuosinäyttelytoimikunnan kokous keskiviikkona 5.2.2013 klo 17.30 luolalla Puijonlaaksossa. Puhutaan tilanteesta, taloudesta sekä suunnitellaan tuomaroinnin toteutus. Digikuvia tuli noin 1500 200:lta kuvaajalta, nuoria kuvaajia joukossa on noin 3%. Vedospaketteja tippuu tasaiseen tahtiin, niiden luettelointia ei ole vielä aloitettu. Vuosinäyttelyn tuomarointi on lauantaina 1.3.2014, Petteri Mussalo ilmoittaa paikan ja ajan tuonnempana. Avustajia kaivataan.
---
http://www.kuopionkameraseura.org/p/sksl-2014.html

Minnanpäivät -tapahtuman (la 15.3.2014 klo 12 - 15) suunnittelupalaveri samassa paikassa juuri ennen yllä olevaa palaveria. Tule jo klo 17 paikalle, jos sinua kiinnostaa tulla mukaan Minna Canthin hengessä järjestettävään kuvaus- ja kuvankäsittelytapahtumaan Kuopion keskustassa. 

Alustava idea: kaksi kuvaus-kuvankäsittelytiimiä, jotka kuvaavat ajan henkeen soveltuvaa Maisua vasten sisään saapuvia, vanhempaan aikaan pukeutuneita henkilöitä (sponsori laittaa ilmoituksen lehteen). Kuva viedään suoraan kannettavalle, jossa kuvankäsittelijä vääntää samaten 1-2 kuvaa valmiiksi ja eksporttaa sen usb-tikulle, jonka kuvattava henkilö(t) lunastaa itselleen. Sponsori tarjoaa tikun ja kameraseura saa kustakin tikusta XX eur. Sponsorin neuvotellaan myös tukea lisäpainatukseen seuran loppumaisillaan olevasta esitteestä. Yhteyshenkilö Heidi Koo.   

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti