torstai 16. huhtikuuta 2015

Kuukauden kuva -kisa: Teemana "Valkoinen"

Tässä kuussa kuukauden teemana on "valkoinen". Lataa omat kisakuvasi seuran Flickr-ryhmään 2.5.2015 klo 9:00 mennessä:
https://www.flickr.com/groups/kuopionkameraseura/


Mikäli mietit, voitko laittaa oman teoksesi kisaan mukaan ja onko se riittävän hyvä, niin vastaukseni on: VOIT! Kaikkien Kuopion kameraseuralaisten kuvat ovat kisaan enemmän kuin tervetulleita. Ei kannata säikähtää jo ladattujen kisakuvien hyvää tasoa.

Kuvien lataaminen ei ole kuitenkaan pakollista. Kisassa saa äänestää ja kuvailtaan saa tulla, vaikkei olisi omia kuviaan kilpailuun lähettänyt.


Seuraava kuvailta järjestetään 5.5.2015 klo 18:00 (paikka täsmentyy myöhemmin). Kuvaillan vetäjien paikat ovat vielä auki. Pyydän vapaaehtoisia (kaksi henkilöä) ilmoittautumaan minulle (ljokoponen(ät)gmail.com).

Illan vetäjän ei ole välttämätöntä olla "kuvaus-guru". Kuvaillan saa pitää haluamallaan tavalla, mutta myös valmiita "kaavoja" kuvailtaprotokollasta on saatavilla (kuvien arviointiohjeita yms.). Mikäli seuraavan kuvaillan vetäminen kiinnostaa, ota yhteyttä minuun.

t:Lauri

Ps. Kehitysideoita Kuukauden kuva -kisasta saa myös lähettää minulle ja Kuopion Kameraseuran hallitukselle.


¤ Seuraavan kuukauden teemana on "valkoinen"

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti