sunnuntai 27. syyskuuta 2015

Syyskokous järjestetään 6.10.2015

Sääntömääräinen syyskokous järjestetään VB-valokuvakeskuksella 6.10.2015. Kokouskutsu ja asialista on liitteenä alla. Yhtenä tärkeänä asiana kokouksessa valitaan seuralle uusi puheenjohtaja ja hallitus. Osa nykyisen hallituksen jäsenistä on ilmoittanut halustaan jatkaa ja osa taas haluaa jättäytyä luottamustehtävästä syrjään.

Kokouksen jälkeen järjestetään lokakuun kuvailta, jonne voit tuoda usb-tikulla näytille mitä tahansa kuviasi. Kuvaillassa julkistetaan myös Kuukauden kuva -kilpailun tulokset ja seuraavan kuukauden teema. Huom! Lokakuun kuvien äänestyslinkki lähetetään vasta sunnuntaina 4.10.2015.

Kuopion kameraseura toivoo kokoukseen mahdollisimman suurta osanottoa ja vilkasta keskustelua.

-LauriK


Kutsu syyskokoukseen
Kuopion Kameraseura ry:n sääntömääräinen syyskokous järjestetään tiistaina 6.10.2015 klo 17.30 VB-valokuvakeskuksessa osoitteessa Kuninkaankatu 14-16, Kuopio. Kokouksessa käsitellään sääntöjen 11§ mukaiset asiat.
ESITYSLISTA
 1. Kokouksen avaus
 2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri ja kaksi pöytäkirjantarkastajaa, jotka toimivat tarvittaessa ääntenlaskijoina.
 3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus.
 4. Hyväksytään kokouksen esityslista.
 5. Hyväksytään toimintasuunnitelma ja tulo- ja menoarvio vuodelle 2016.
 • Hallituksen esitys toimintasuunnitelmaksi ja tulo- ja menoarvioksi vuodelle 2016 esitetään kokouksessa.
 1. Hyväksytään jäsenmaksun suuruus vuodelle 2016.
  • hallitus esittää jäsenmaksun säilyttämistä ennallaan (25 €/vuosi)
 2. Valitaan Kuopion Kameraseuran hallituksen puheenjohtaja.
 3. Valitaan hallituksen muut jäsenet.
 • Kuopion Kameraseuran sääntöjen mukaan seuran hallitukseen kuuluu puheenjohtaja ja neljä jäsentä sekä neljä varajäsentä.
 1. Valitaan toiminnantarkastaja ja hänelle varahenkilö.
 2. Muut asiat
 3. Kokouksen päättäminen.
Kuvailta välittömästi syyskokouksen jälkeen. Tervetuloa!

Kuopion Kameraseuran hallitus

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti