maanantai 1. helmikuuta 2016

Uskomatonta ja totta - onnea Petri !

Uskomatonta ja totta, seuramme jäsen Petri Damstén on Fotofinlandia 2016 ehdokkaana neljäntoista muun valokuvataiteilijan kanssa. Petrin kuvasarja Dystopia kuvaa  elämää kuvitteellisessa Dystopiassa, yksilön asemaa byrokratian rattaana ja kasvottoman samanlaisuuden vaatimusta. Tämä monipuolinen kuvasarja tuo esille hienosti Petrin näkemyksellisyyden ja tinkimättömän teknisen laadun.

Palkintoraati valitsee voittaja, yleisöllä on mahdollisuus äänestää omaa suosikkiaan 2.2.2016 klo 12  alkaen. Lisätietoja Fotofinlandian sivuilla osoitteessa  www.fotofinlandia.fi

Lehdistötiedote finnfoto.fi/tiedote/monipuolinen-finalistijoukko-fotofinlandia-kisassa/

Onnea Petri!

Petri Damsténin Fotofinlandia 2016 ehdokkaana oleva kuvasarja Dystopia

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti