torstai 25. elokuuta 2016

Seuracup ja World cup 2016

Muistatteko, mikä tuo yllä oleva lista on? Listalla on kolmentoista valokuvateoksen nimi kuvaajineen. Näiden kuvien avulla tulimme viime syksynä toisiksi SKSL:n Seuracup- kilpailussa. Lisäksi FIAPIN järjestämässä Worldcup- kilpailussa olimme paras suomalainen joukkue samalla suurmestari Damsténin koamalla kokoelmalla.
Seuracup järjestetään tänäkin vuonna. Merja Martikainen kokoaa seuramme kokoelman tähän kilpailuun. Mukaan otetaan 20 kuvaa vähintään kymmeneltä kuvaajalta. Yhdeltä kuvaajalta hyväksytään mukaan korkeintaan kaksi kuvaa. Merja kokoaa kuvat Flickr- kansioon XX.X.2016 klo 12 mennessä. Flick- kansio on suljettu, käy laittamassa ensin liittymispyyntö ja normaaliin tapaan, sen jälkeen voit ladata kuvat (Max 3) kansioon. Merja valitsee kokoelman näistä kuvista. Nimeä kuvasi englanninkielisellä nimellä. Aiemmin mukana olleita kuvia ei hyväksytä. Kuvan pitkä sivu on vähintään 2400 pistettä. Näyttelyn säännöt löytyvät SKSLn sivuilta.
Näyttelyyn kelpuutettava kuva on teknisesti moitteeton, kertoo hyvän tarinan ja on helppo katsoa. Meillä kaikilla on kokoelmissamme hyviä kandidaatteja, mitään varsinaista teemaan ei tässä näyttelyssä ole. Merja kertoo lisää tarvittaessa. Olen itse tuomaroimassa näyttelyä, joten en voi osallistua näiden kuvien käsittelyyn tämän enempää, Onnea ja menestystä tähän kisaan!  
EDIT 27.8.2016 - Kuvien lataus viimeistään 15.9.2016

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti