keskiviikko 11. huhtikuuta 2018

Huhtikuun kuva on Marc Sabatin "Falling apart"

Huhtikuun Kuukauden Kuva kisan teemana oli "Särkynyt" Tällä kertaa seuran jäsenistö äänesti voittoon 46 pisteellä Marc Sabatin kuvan "Falling apart" Voittajakuva on oiva esimerkki kuvasta jossa myös idea teknisestä toteutuksesta on lähtenyt liikkeelle itse teemasta. Toiselle sijalle äänestyksessä tuli Markus Sipilän "Can´t hold it anymore", kuva sai ääniä 36 pisteen verran. Kisan kolmanneksi äänestettiin 33 pisteellä. Merja Martikaisen "Särkynyt se on" ja neljänneksi sijoittui 32 pisteellä Petri Damsténin koskettava ja tunteikas kuva "My Wife and Kinds" Kaikki tulokset löytyvät täältä. Onnittelut Marcille kisan voitosta!

Toukokuun kisateemaksi Marc valitsi "Luxury" Kuvien latausaikaa kisaan on la 5.5.2018 klo 12 asti. Seuraava kuvailta Puijonlaakson Digiluolalla on 8.5. klo 18. Tervetuloa!

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti