torstai 11. lokakuuta 2018

Lokakuun kuva on ”Dead Love”Seuran kuukauden kuvakisa on taas käyty. Lokakuun teemana oli ”kuolleet lehdet”. Aiheesta oli löydetty ilahduttavan paljon erilaisia ja hyvinkin onnistuneita tulkintoja. Kisan voiton vei 44 pisteellä taiteellinen ja minimalistisesti toteutettu Petri Damstén ”Dead Love” Toiseksi sijoittui 29 pisteellä Veini Suurosen ”Kuolema kuolleilla lehdillä” ja kolmanneksi vain pisteen häviöllä ylsi Lea Pöyhösen kaksoisvalotuskuva ”Riisuttu” Lean kuva saalisti yhteensä 28 pistettä. Kaikki tulokset löytyvät täältä.

Petri valitsi marraskuun teemaksi ”keskellä” Latausaikaa on la 3.11. klo 12 asti.

Seuraava kuvailta pidetään Puijonlaakson digiluolalla 6.11. klo 18. Kuvailloissa on ollut viimeaikoina vähän osallistujia, joten mukaan mahtuu vaikka et olisikaan osallistunut kuukausikisaan. Voit siis tulla mukaan vaikka vain kuuntelemaan kuvapalautetta: kuvaus- sekä kuvankäsittelyvinkkejä, kehittämisehdotuksia esim. rajauksiin, sommitteluun, kuvalliseen ilmaisuus, teeman toteuttamiseen jne. Halutessasi sinulla on myös mahdollisuus saada palautetta ja kehittämisehdotuksia muistitikulla mukana tuomistasi kuvista. Kuvaillat ovat parhaimmillaan ilmaisia koulutustapahtumia, joissa oppii aina jotain uutta. Tervetuloa mukaan!

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti