sunnuntai 18. marraskuuta 2018

Terveisiä Pieksämäeltä

Terve taas


Suomen Kameraseurojen liiton teemanäyttelyn’Aito’ avajaiset ja vuosikokous järjestettiin nyt viikonvaihteessa.Piekäsämäellä. Tilaisuudessa jaettiin myös pohjoismaisen valokuvausliiton NFFF:n mestaruuskilpailun palkintoja ja arvonimiä sekä maailmanlaajuisen kattojärjestömme FIAPin arvnonimiä.

Keväällä järjestetyssä Pohjoismaisessa mestaruuskilpailussa Merja Martikainen voitti mestaruuden, Krista Nurmi SKSL:n kultamitalin, Marc Sabat NFFF pronssimitalin ja kunniakirjan ja Juha Saastamoinen SKSL:n pronssimitalin.

FIAP arvonimiä saivat tänä vuonna Petri Damstén (EFIAP/s) , Kari Kumpulainen (AFIAP), Krista Nurmi (AFIAP), Juha Saastamoinen (AFIAP) ja Marc Sabat (AFIAP).   

Näitä menestyneitä ja muita kuvaajiamme voi tavata seuran tapahtumisssa, kuvailloissa ja muissa riennoissa.

Lisätietoja osallistumisesta kansainvälisiin näyttelyihin liiton sivuilla http://www.sksl.fi/?page_id=467 

Liiton syyskokouksessa tehtiin päätökset toimintalinjoista vuodelle 2018 ja taloudesta vuodelle 2018. Henkilövalinnat olivat yllätyksettömät. Petteri Mussalo jatkaa SKSL:n hallituksessa kansainvälisten asioiden hoitajana.

Terv
Petteri   

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti