sunnuntai 29. joulukuuta 2019

Vuoden ensimmäinen kuvailta tiistaina 7.1.2020 klo 18.00

Kuvailta heti loppiaisen jälkeen tiistaina 7.tammikuuta aloittaa vuoden 2020 tapahtumamme. Kuvaillassa katsotaan kuukauden kuvakilpailun tuloksia ja keskustellaan myös tulevista kuvanäyttelyistä. Ensimmäiseen on jo kuvien latausikkuna avattu, eli Kameraseurojen liito vuosinäyttely 2020. Tästä ja muustakin näyttelytoiminnasta lisäinfoa kuvaillassa. Oletko katsonut jo parhaita kuviasi esille? Tuohan mukanasi!

Kuvailta on siis seuramme studiolla digiluolalla. Onko se sinulle vielä käymätön paikka? Tässäpä on sinulle linkki googlen karttaan, johon digiluola on merkitty, vastapäätä palvelutaloa Sammakkolammentie 12:

https://Bit.ly/digiluola

Ennen kuvailtaa ehdit vielä ladata kuukauden kuvakisaan vielä omia kuviasi.Teemanahan on "Seikkailu" ja latausaika Flickriin päättyy lauantaina 4.1. klo 12.00.  Latausohjeet löytyvät täältä:

http://www.kuopionkameraseura.org/2015/05/ohje-kuvien-lataamiseksi-flickriin-ja.html

Äänestysaikaa on tiistaihin 7.1. klo 14.00 asti.

Tervetuloa kuvailtaan ja Kuvauksellista Uutta Vuotta!

t. Seppo Hinkula
tiedotusvastaava

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti