sunnuntai 12. joulukuuta 2021

Kuudes peräkkäinen Seuracup-mestaruus Kuopion kameraseuralle!

Kuopion kameraseura on voittanut kuudennen kerran peräkkäin valtakunnallisen Seuracupin. Sen järjestää Suomen Kameraseurojen Liitto (SKsl) ja siihen voivat osallistua SKsL:n jäsenseurat. Voitto oli tänä vuonna selkeä. Seuramme kuvat saivat 370 arvostelupistettä, kun toiseksi selvinnyt Kameraseura Mielikuva Ylöjärveltä sai 344 pistettä.


Tämän vuotiseen seuramme seuracup kuvakokoelmassa oli kuvia seuraavilta 14 kuvaajalta:

Anne Tuomainen, Juha Saastamoinen, Jukka Lappalainen, Jukka-Pekka Korpi-Vartiainen, Jussi Ahokas, Juuso Timonen, Kari Kumpulainen, Marc Sabat, Marko Paakkanen, Markus Sipilä, Merja Martikainen, Niko Puumalainen, Petri Damsten ja Wille Markkanen.

Seuracupiin seurat osallistuivat 20 kuvan sarjoilla, ja yhdeltä kuvaajalta sai olla korkeintaan kaksi kuvaa.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti